Nowa galeria handlowa w Lublinie!

Niebawem w Lublinie powstanie nowe centrum handlowe o nazwie Alchemia. Kompleks zostanie usytuowany między ulicami Lubartowską, Świętoduską i Przystankową. Firmą odpowiedzialną za projekt jest spółka Arkady, która zgromadziła już sporo doświadczenia na krajowym rynku. Alchemia ma już opracowane własne logo. Powstały także wizualizacje, które zdumiewają rozmachem pomysłu.

Obiekt ma dysponować powierzchnią 53 tys. metrów kwadratowych, z czego większa część zostanie przeznaczona na rozbudowany parking mieszczący około tysiąca pojazdów. Interesujący jest plan rozmieszczenia większości lokali usługowych pod powierzchnią ziemi. Nad nią górować będą z kolei dwa budynki. Projekt Alchemii nie ogranicza się wyłącznie do kompleksu handlowo-usługowego. Inwestor odbuduje także zniszczone podczas wojny skrzydło ratusza.

Prace budowlane rozpoczną się prawdopodobnie jeszcze w 2009 roku po wykonaniu wcześniejszych czynności, takich jak analiza geologiczna. Zakończenie projektu planowane jest już na rok 2012. Warto dodać, że realizacja budowy Alchemii poważnie wpłynie na zmiany w infrastrukturze drogowej miasta. Dotyczy to przede wszystkim ulicy Lubartowskiej.